Partneři

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Prodejci

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Gryfair.cz GRYF airplanes

Gryf ULM-1

 

Zálet 1989. Jednomístný vzpěrový hornoplošník z duralových trubek s křídly i ocasními plochami potaženými plátnem a tlačným motorem Rotax 447. Maximální cest. rychlost 120 km/hod, pádovka 45km/hod, potřebné letiště 75m.

Výrobce: TIB, členové Gryf klubu | výroba ukončena, vyrobeno přibližně 15
Odkazy: Cuttaway
 

Skyboy

 

Zalétán 1993. Vzpěrový hornoplošník s duralovou nosnou konstrukcí a kompozitovou kabinou se sedadly vedle sebe, s tlačným motorem Rotax 462-912ULS. Maximální cest. rychlost 140-160 km/hod.

Výrobce: Interplane s.r.o. | vyrobeno přibližně 100
 

MD3 Rider

 

Zalétán 2004. Dvoumístný celokovový vzpěrový hornoplošník s motorem Rotax 912 a tříkolým podvozkem. Laminátová karosérie pilotního prostoru s dopředu otevíratelnými dveřmi a šířkou v kabině 1,177 m. Cestovní rychlost 200-220 km/hod, VNE 275.

Výrobce: Aerospool CZ, Gryf Aircraft s.r.o., Flyitalia, Next Aircraft (od r. 2011) | vyrobeno přibližně 50+
 

P27 Skyster

 

Dvousedadlový celokovový lehký sportovní letoun, navrhovaný primárně pro cross-country lety – se snadným nastupováním a extrémním výhledem z kabiny a polohou křídel umožňující pilotu pocitově srůst s letadlem v jeden celek. Navrhován podle Evropských předpisů pro UL letadla a US předpisu LSA.

Výrobce: Gryf design
Odkazy: Galerie
 

Shark

 

Laminátový ultralehký dolnoplošník optimalizovaný pro dlouhé přelety cestovní rychlostí přes 250 km/h. Předpokládaná max. rychlost kolem 300km/hod. Shark bude nabízen ve dvou verzích - výkonnější evropský letoun kategorie UL se zatahovacím podvozkem a jednodušší 600kg verze LSA s větším křídlem a pevným podvozkem.

Výrobce: Shark.aero s.r.o. | Česká a Německá certifikace.
 

Skyper GT9

Classic UL and LSA all-metal high-wing with comfortable side-by-side cockpit. Designed to be ideal for training, cross country and flying for fun. Good performances, comfort, peculiar styling, great life, low cost, and exceptional aptitude for traveling and relax. Designed according to the Czech UL2-1 and ELSA, Germany UL and US LSA requirements for 600 kg MTOW.

Producer: TOMARK, s.r.o.